Nabídka piv

Lomnický ležák 11

EPM: 11%
Alc.: 4,5%
Hořkost: 33 IBU

Je zástupcem v Čechách nejznámějšího a nejkonzumovanějšího piva.

Jedná se o pivo spadající do kategorie ležáků plzeňského typu, je spodně kvašené, uvařené výhradně
z českých surovin – z plzeňského a mnichovského sladu z humnové sladovny p. Klusáčka v Kounicích a z žateckého chmele odrůd Rubín, Harmonie a Žatecký poloranný červeňák. Toto pivo se vyznačuje zlatavou barvou, plnou chutí s vyšší avšak příjemnou hořkostí s jemným kořenitě bylinným chmelovým aroma. Díky vyvážené chuti a správnému řízu má toto pivo výbornou pitelnost.

Lomnická polotmavá 10

EPM: 10%
Alc.: 4,1%
Hořkost: 28 IBU

Toto pivo spadá do zákonné kategorie „polotmavé výčepní pivo“..

Je stejně jako naše 11%,  spodně kvašené, nefiltrované a nepasterizované. Při vaření jsme použili tři druhy sladu, konkrétně Plzeňský, Mnichovský a CaraAroma, kdy zejména poslední ze jmenovaných sladů má za následek krásnou jantarovou barvu. Chmel jsme pro toto pivo použili samozřejmě žatecký, a to pouze odrůdu Rubín, kterou jsme přidávali do chmelovaru na třikrát. Protože je použit jen jeden chmel, jde o pivo tzv. Single hop, ve kterém můžete poznávat aroma a chuťový profil právě této jedné odrůdy. Výsledkem našeho snažení je pivo polotmavé barvy (27 EBC), s lehkým nádechem karamelu a toustů ve vůni a chuti, kterou chvíli po napití vystřídá příjemná chmelová hořkost.

Lomnický ležák 12

EPM: 12%
Alc.: 5,0%
Hořkost: 30 IBU

Královské „premiové pivo“, které nemůže chybět v  naší nabídce 

Jedná se o tradiční premiový ležák  plzeňského typu. Je spodně kvašený, uvařený ze tří druhů českých sladů a dvou druhů chmele – odrůd Žatecký poloranný červeňák a Premiant. Toto pivo vyniká vysokou plnou chutí s medovým nádechem, vyváženým  a jemným chmelovým aroma. Zlatavá barva a hustá pěna je při pohledu na orosenou sklenici skutečný zážitek.  Jeho kvality oceníte zejména v kombinaci s klasickou českou kuchyní.

Lomnická IPA 14

EPM: 14%
Alc.: 6,0%
Hořkost: 40 IBU

Vaříme ho od května do září…
Osvěžující pivo pro slunečné dny, do kterého se zamilujete po prvním napití.
Krásně voňavý letní ALE s lehkým tělem, příjemnou hořkostí a aroma tropického ovoce s nádechem pinie. Toto pivo Vás osvěží i v největších letních vedrech. 

Lomnický summer ALE 10

EPM: 10%
Alc.: 4,1%
Hořkost: 32 IBU

Vaříme ho od května do září…
Osvěžující pivo pro slunečné dny, do kterého se zamilujete po prvním napití.
Krásně voňavý letní ALE s lehkým tělem, příjemnou hořkostí a aroma tropického ovoce s nádechem pinie. Toto pivo Vás osvěží i v největších letních vedrech. 

Lomnický stout 16

EPM: 16%
Alc.: 6,5%
Hořkost: 35 IBU

Pivo které Vás zahřeje…
Stará dobrá Anglie v Lomnickém pivním stylu

Silák mezi našimi pivy, který je z deseti druhů sladu a anglického chmele (Challenger). Černočerné pivo s hustou krémovou pěnou, sametovou plností a tóny hořké čokolády a kávy v chuti. Jeho hořkosladká chuť a sametová konzistence je silně návyková.

Weizen 11

EPM: 11%
Alc.: 4,6%
Hořkost: 14 IBU

Další sezonní letní pivo

Pšenka, Pšenka, Pšenka….

Lomnický Weizen či Weissbier je světlé osvěžující pšeničné pivo bavorského typu, které je charakteristické vysokým řízem, suchým dojezdem a osobitým banánovo-hřebíčkovým kvasničným charakterem.

Do tohoto piva jsme použili 70 % pšeničného sladu a speciální kvasnice svrchního kvašení. Pro zvýraznění chuti si můžete dát k pivu do sklenice plátek citrónu.

Zimní speciál

EPM: 12%
Alc.: 5,1%
Hořkost: 26 IBU

Vánoční pivní speciál
Pivo co má pod čepicí…

Zimní speciál je spodně kvašený polotmavý ležák, k jehož uvaření byly použity, pro tento pivní styl, netradiční suroviny. Díky sladu Red X má načervenalou barvu. Jedná se o tzv. „single hop“ pivo, neboť byl chmelen pouze jedním druhem chmelu a to více než 200 let starou anglickou odrůdou East Kent Goldinds. V chuti a vůni můžete cítit lehké tóny cherry a sušeného ovoce, které v závěru vystřídá jemná chmelová hořkost.

Australia galaxy 12

Slady: Pale Ale
Chmel: Galaxy (Austrálie)
Kvasnice: svrchní, kmen US-05
Alc: 5,1%
Hořkost: 35 IBU

Toto pivo patří do skupiny svrchně kvašených piv typu ALE. Je uvařené z jednoho sladu a jednoho chmele, tzv. SMaSH (Single Malt and Single Hop). Galaxy je odrůda australského chmele, který se pěstuje se v oblastech Tasmánie a státu Victoria. Pivu dodává citrusové, maracujové a broskvové aroma s výrazným profilem hořkosti.

Lomnická neipa 15

Slady: Plzeňský, Pšeničný, Ovesné a ječné vločky
Chmel: Sabro, Galaxy, Mosaic
Kvasnice: svrchní, kmen US-04
Obsah alkoholu: 6,5%
Hořkost: 25IBU
Barva: 8 EBC

NEIPA – New England IPA, je pivní styl pocházející ze severovýchodu USA. Pivo je charakteristické svým silným zákalem po použití ovesných a pšeničných vloček, nižší hořkostí a ovocným až tropickým aroma připomínající džus.

Single hop ALE Chinook 12

Slady: Český světlý (Plzeňský), Pšeničný
Chmel: Chinnok
Obsah alkoholu: 5,1%
Hořkost: 35 IBU
Barva: 10EBC

Série Lomnických svrchně kvašených speciálů pokračuje zastávkou v Severní Americe. Tentokrát se jedná o chmel Chinook, pojmenovaný po Indiánském kmenu z okolí Washingtonu. Má vysoký obsah alfa kyselin, ale vyniká jemnou hořkostí a plnou chutí. Výrazné citrusové aroma se pak mísí s borovicovými a pryskyřičnými tóny a to díky chmelení za studena.

Single hop ALE Sabro 12

Slady: Český světlý (Plzeňský), Pšeničný
Chmel: Sabro
Obsah alkoholu: 5,1%
Hořkost: 35 IBU
Barva: 10 EBC

Svrchně kvašené pivo, které bylo uvařeno pouze z jednoho druhu chmele. Sabro je nová experimentální chmelová odrůda pocházející ze Severní Ameriky. Vyznačuje se svou komplexností ovocných a citrusových chutí. V pivu můžete cítit výrazné aroma kokosu, mandarinek a ostatních tropických peckovin. Studené chmelení pak pivu dodává ještě intenzivnější vůni a chuť.

Single hop ALE EL DORADO 12

Slady: Český světlý (Plzeňský), Pšeničný
Chmel: EL DORADO
Obsah alkoholu: 5,1%
Hořkost: 35 IBU
Barva: 10 EBC