Pivovarská zahrádka

Přijďte na naši Lomnickou pivovarskou zahrádku uprostřed města, přímo naproti radnici! Popíjení zlatavého moku bylo významnou součástí společenského života ve všech dobách a my na tuto tradici navazujeme. Otevřeno máme jaro až podzim.

}

Pivovarská zahrádka má otevřeno:

V květnu:

Pá-Ne dle  17:00 – 22:00hod

dle počasí

Budeme se tešit na návštěvu!

Poděbradova 49, 512 51 Lomnice nad Popelkou

Alena Suchardová

731 407 686

dávná historie

Na náměstí v Lomnici nad Popelkou je kovově oplocená zahrada s obřím nápisem TRŽNICE. Dříve tam stál nádherný hotel Doležal, ten byl ale v takovém stavu, že musel být v roce 1996 zbourán. Na místě, které po něm zbylo, proběhlo pár pokusů o oživení, byla tam třeba vietnamská tržnice či občas nějaký zelinář.

Nedávno

V roce 2020 jsme si pronajali prostor, co by kamenem z radnice i z pivovaru dohodil, a nazvali jej Lomnickou pivovarskou zahrádkou. A ta má velký úkol – dává do té doby mrtvému plácku uprostřed města nový život. Shromažďuje na jednom místě všechny generace z Lomnice a okolí, a to nejen u příležitosti posezení u Lomnického piva.

Zahrádka žije!

Na Lomnické pivovarské zahrádce se pravidelně konají různé kulturní akce, koncerty, divadelní představení, smart kvízy, besedy či autorská čtení. Lomnická pivovarská zahrádka má svůj Facebook i Instagram, kde můžete sledovat, co se na každý víkend chystá.