O nás

Obnovili jsme tradici!

Dne 20.1. 2019 jsme zprovoznili náš vlastní pivovar a uvařili první várku lomnického ležáku 11°. Hlásíme tedy, že tradice vaření piva v Lomnici nad Popelkou je po více než 60ti letech obnovena! Náš záměr jsme ohlásili veřejně 4.9. 2016 a po 869 dnech vymýšlení, zkoumání, plánování, hledání, pátrání, vaření v přátelských pivovarech a nekonečných diskuzích nad pivem jsme to dotáhli za silné podpory našich rodin, přátel a příznivců do zdárného … začátku:). Děkujeme vám Všem za podporu a držte nám palce do dalších let! 

Na tomto našem webu a taky na facebooku s vámi budeme sdílet naše radosti a zkušenosti.

Dej Bůh štěstí.

Vaření piva

Samotné vaření piva je kumšt, o tom žádná. Přitom technologie i suroviny jsou dostupnější, než kdykoli před tím a informací k tomu je spousta. Chce to do toho dát hlavně trochu srdce a prostě nějak začít. Spousta věcí se dá lehce naučit i ve volném čase, za pochodu. Dnes se to dá dělat i v malém. Pro sebe, přátele, lomničáky. Prostě to jen tak zkusit. Věříme, že když je dobrý záměr, čas a chuť, tak nás pár přátel vždycky podpoří.

Proto jsme se tedy rozhodli ten „kumšt“ vaření piva naučit. Pro zábavu, pro rozšíření našich znalostí a zkušeností . A taky pro Lomnici. Tradice je prostě tradice. A ta lomnická pivovarnická tradice sahá až do roku 1462. To už zavazuje!

Náš řemeslný pivovar

Asi takhle. Na první pohled je to práce jako každá jiná, často dost pěkná makačka. Ale kde jinde si můžete uvařit pivo podle vaší chuti? Kde jinde za vámi chodí do práce na kukačku kamarádi nebo známí neznámí s úsměvem od ucha k uchu? Kde jinde je to provoněné sladem a chmelem…?

V našem pivovaru vaříme pivo bez kompromisů. Řemeslným způsobem. Jinak by nás to ani nebavilo. V srdci Českého ráje, v podhůří Krkonoš to snad ani nejde jinak. Vedle našich tradičních ležáků vaříme v průběhu roku i jiné pivní styly, protože nás prostě baví společně s vámi objevovat nové chuti. Ta pestrost je pro nás důležitá, stejně tak jako lidi kolem nás.